9 Ağustos 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Genel / Ankara Çağdaş Sahne Yeni Sezonu Açıyor!

Ankara Çağdaş Sahne Yeni Sezonu Açıyor!

Ankara Çağdaş Sahne

YENİ SEZONA

YENİ SANAT MERKEZİ’NDE

ULUSAL VE ULUSLARARASI PROJELERLE

YENİDEN PERDE AÇIYOR

 

     Ankara Çağdaş Sahne’nin faaliyet gösterdiği Sanat Merkezinin içinde bulunduğu bina; PTT Genel Müdürlüğü tarafından satın alınarak, genelinde yapılacak yeni düzenlemelerle; sanat merkezi de daha modern ve işlevsel yapıya dönüştürülecek.

      AÇS Sanat Merkezi’nin açılış sürecine kadar etkinliklerini “BAŞKAN” adlı oyunun turne temsilleri ile sürdürecektir. Ankara Çağdaş Sahne; açılış oyunu olarak iki oyunun hazırlıklarını da sürdürüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli “GERÇEK BİR YAŞAM ÖYKÜSÜ” ile çocuk oyunu “ORMANDA ŞENLİK” yeni sezonun yeni oyunları olarak sanatseverlerle buluşacak. Festivallerin yanısıra özel ve amatör tiyatrolar, kurum-kuruluşlar etkinliklerini aynı merkezde gerçekleştirebilecek.

      Avrupalılık Bilinci 2009-2013 Teması kapsamında Avrupa Birliği Kültür Programı Projesi’nde Türkiye’yi Ankara Çağdaş Sanat Merkezi temsil ederken; Belçika’yı Nuncghent Tiyatrosu, Estonya’yı Eestiveneteatertallin Tiyatrosu ve Almanya’yı Katakombenn Tiyatrosu uluslararası boyuta taşıyacaktır. Katılımcı ülkelerin kendi tarih ve kültürlerini anlatan birer oyunla katılacağı ve başlangıç ayağı Türkiye olarak belirlenen proje için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteği alınmıştır.

      Proje’nin Genel Sanat Yönetmenliği’ni Nihat Alanur üstlenirken; basın danışmanı Atila Gürçay, proje koordinatörü M. Nurkut İlhan, koordinatör yardımcıları Suha Koçoğlu, Okan Arslan, proje asistanı Pelin Ünver; oyun yazarı Murat Kalaycıoğlu, dramaturg Mustafa Koçyiğit projede yer alacak.

      Ankara Çağdaş Sahne Sanat Merkezi’nin açılış tarihi ile proje’nin gelişimi daha sonra düzenlenen basın toplantısı ile açıklanacaktır.

      Yeni Sezonda

      Yenilenen Sahne’de

      Yeniden Buluşmak Dileğiyle

                                                      Ankara Çağdaş Sahne

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.