23 Mayıs 2022, Pazartesi
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / “31. Genç Günler” Sona Erdi
“31. Genç Günler” Sona Erdi

“31. Genç Günler” Sona Erdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 31. Genç Günler, 9 – 22 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Genç Günler’de yer alan oyunlar 4 sahnede toplam 4800 izleyiciye ulaştı. 

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 9 Mayıs’ta Hakan Elbir ve Bensu Orhunöz’ün açılış konseri ile başlayan Genç Günler, Harbiye Muhsin Ertuğrul, Üsküdar Kerem Yılmazer, Üsküdar Musahipzade Celâl ve Kadıköy Haldun Taner Sahneleri’nde birçok oyun ve etkinliği seyirciyle buluşturdu.

31. Genç Günler kapsamında; Genç Tiyatro 10 yeni oyun ve 3 dans gösterisi sahneledi. Genç Günler, genç yönetmenlere, ışık ve kostüm tasarımcılarına, genç oyunculara alternatif alanlarda yeni reji denemeleri yapma imkânı vererek, tiyatromuza gençlerin daha aktif olarak katılmalarını ve deneyimlerini zenginleştirmelerini sağladı.

Şehir Tiyatroları’nın ilk kez düzenlediği Konservatuvarlar Buluşması’nda 9 oyun yer aldı.

Şehir Tiyatroları teknisyenleri 100. yılı kutlamak için Şehir Tiyatroları oyunlarından oluşturdukları Altı Kalas Bir Heves adlı kolajı sahnelediler. Böylece ilk kez teknik ekip bir oyun sahneledi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Sahne Dekorları ve Kostüm Bölümü sergisi, İlyas Odman, Okan Patırer ve Ebru Ahunbay yönetiminde 3 hareket atölyesi yapıldı.

Murathan Mungan’la gerçekleştirilen “Zaman Derinliği” Hafızanın Güncellenmesi, Şimdinin Yaşanması ve Gelecek Tasavvuru Üzerine adlı söyleşi ilgiyle izlenirken Fransa’dan konuk bir tiyatro topluluğunun sahnelediği Kenardakiler oyunu ayakta alkışlandı.

Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği’nin “Genç Günler” kapsamında birlikte düzenlediği 21. Bedia Muvahhid Tiyatro Ödülü görkemli bir törenle Nurdan Kalınağa ve Berna Adıgüzel’e verildi.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.