24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / 9. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali

9. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali

Diyarbakır Şenleniyor…

9. ORHAN ASENA YERLİ OYUNLAR TİYATRO FESTİVALİ

BUGÜN

“KANTOCU” MÜZİKALİ İLE BAŞLIYOR

 

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun düzenlediği “9. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali” bu yıl 28 Ekim – 16 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 

Kuruluş amaç ve ilkeleri doğrultusunda 62 yıldır ulusal tiyatromuzun gelişmesine öncülük eden Devlet Tiyatroları, kültürümüzü ve onu oluşturan değerleri yaşatma, tanıtma görev ve sorumluluğu ile Türk Tiyatrosunun ulusal üslubunu oluşturacak oyun yazarlarını desteklemeye devam ediyor.

 

Bu bağlamda, Diyarbakır’da düzenlenen “Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali” önem kazanıyor. Orhan Asena’nın tiyatroya gönül veren dünya görüşünden hareketle, evrensel duyarlılığı yakalamış usta Türk yazarların oyunları Diyarbakırlı sanatseverlerle buluşuyor.

 

Diyarbakır’ın yetiştirdiği önemli kültür ve sanat insanları arasında oyun yazarı olarak farklı bir yere ve öneme sahip olan Orhan Asena’nın adını taşıyan festival; Asena’nın ölümünün 10. yılında ayrı bir anlam ifade ediyor. Bu yıl Cumhuriyetimizin 88. Yıl kutlamaları ile başlayan festivalde, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun açılışının 23. Yılı kutlanmış olacak.

 

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun Orhan Asena Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan festivalde: Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun yanı sıra, Ankara, İstanbul, Erzurum, Sivas Devlet Tiyatroları 8 değişik oyunla 20 temsil verecek.

Festival Programı için tıklayınız!

 

 

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.