23 Mayıs 2022, Pazartesi
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / “Atatürk Destanı”Na Alkış Yağdı!
“Atatürk Destanı”Na Alkış Yağdı!

“Atatürk Destanı”Na Alkış Yağdı!

1999’da Kurulan ve bu yıl 10. yılını kutlayan ve onlarca oyunu sahneye koyan, onlarca şehir içi-dışı turne yaparak bölgenin sanat elçilerinden biri olan Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) perdelerini 49. kez anlamlı bir oyunla açtı.

MEBET Sanat Yönetmeni Metin GÜLER’in uyarlayıp yönettiği “ATATÜRK DESTANI” adlı oyun Atatürk haftası kapsamında sahne aldı. Yoğun izleyici kitlesine oynanan oyunu Menemen Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN, eşi Nurdan ŞAHİN, çok sayıda siyasi bürokrat, İl genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgüt temsilceleri de izledi. MEBET Sanat Yönetmeni Metin GÜLER’in uyarlayıp yönettiği ve 24 kişilik oyuncu kadrosunun sahne aldığı şiirsel oyun sık sık alkışlarla kesildi. Şiirlerin danslarla, pantomimlerle dramatize edildiği oyunda, canlı söylenen türkülerin etkisiyle de duygusal anlar yaşandı. 1881-1938 kesitinde yaşanan tüm başlıkları içerisine alan oyun Mustafa Kemal ATATÜRK gerçeğini duygusal ve içli şekilde yansıtması sebebiyle dakikalarca ayakta alkışlandı.

Gecenin Sonunda konuşan Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN ”…böyle gençlerimiz oldukça bu ülkeyi bölmeye çalışanlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar..” diyerek, konuşmasını duygusal biçimde bitirdi. Etkinlik 10. Yıl Marşının hep bir ağızdan söylenmesiyle bitti. ”Atatürk Destanı” adlı oyun Çanakkale’den başlayarak turneye çıkacak.

 

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.