23 Mayıs 2022, Pazartesi
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nden Akün ve Şinasi Sahnelerine İlişkin Basın Açıklaması
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nden Akün ve Şinasi Sahnelerine İlişkin Basın Açıklaması

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nden Akün ve Şinasi Sahnelerine İlişkin Basın Açıklaması

Uzun yıllar Türk Tiyatrosuna büyük hizmetler veren Akün ve Şinasi sahnelerinin satılması sonucu kapanacak olmasından dolayı büyük üzüntü duymaktayız.

Bunca sahne eksikliği duyulan ve mevcut sahnelerin seyirci talebini karşılamakta yetersiz kaldığı Ankara’da 2 sahnenin daha eksilmesi sonucunda tiyatro gibi estetik değerinin yanında eğitime çok önemli katkı veren sanatlardan toplum biraz daha mahrum kalacaktır.

Daha çok tiyatro salonunun, konser salonunun yapılması yoluyla toplumumuzun daha büyük bir aydınlığa doğru gideceği inancıyla Akün ve Şinasi sahnelerinin devam etmesi arzusundayız.

Hangi nedenle olursa olsun, bu yapıların Türk sanatının hizmetinden mahrum bırakılması konusunda kaygı duyduğumuzu ve Devlet Opera ve Balesi olarak, bunu opera ve bale sanatlarının tüm yurtta daha yaygınlaşmasına yönelik verdiğimiz mücadelenin bir parçası olarak gördüğümüzü  ve  sanatsal anlamda kaybedilecek her sahnenin toplumumuzun gelişim sürecinde bir geri adım olarak gördüğümüzü tüm kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.