24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Devlet Tiyatroları Saray Bosna’da
Devlet Tiyatroları Saray Bosna’da

Devlet Tiyatroları Saray Bosna’da

7 Şubat – 21 Mart 2012 tarihleri arasında “Saraybosna Kış 2012” adı altında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilen “28. Uluslararası Saraybosna Festivali”ne Devlet Tiyatroları, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?” ile katılıyor.

18 Mart 2012 Pazar günü saat 20:00’de Saraybosna Ulusal Tiyatro Sahnesi’nde temsil edilecek olan oyun Nazım Hikmet’in. Yönetmeni Mehmet Ulusoy. Yönetmen yardımcısı Kürşat Alnıaçık.  Dekor ve giysi tasarımı Michel Launay’a, müzikleri Kudsi Ergüner’e, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, koreografisi Kürşat Alnıaçık’a ait olan oyunda: Celal Kadri Kınoğlu, Tansel Öngel, Kürşat Alnıaçık, Hülya Çelik ve Yurdaer Okur rol alıyor.

Saraybosna Uluslararası Barış Merkezi tarafından organize edilen ve dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıları bir araya getiren festivalde; tiyatro oyunları, konserler, film ve video gösterimleri, sergiler, paneller, söyleşiler, edebiyat etkinlikeri, mimari sergiler, kültürel mirası tanıtan programlar ve çocuklara yönelik programlar yer alıyor.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.