24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / “İstanbul”un “Yeni Tiyatro”su Sahneye Çıkıyor…
“İstanbul”un “Yeni Tiyatro”su Sahneye  Çıkıyor…

“İstanbul”un “Yeni Tiyatro”su Sahneye Çıkıyor…

İstanbul Yeni Tiyatro’nun (İSYET) Kurucu Kadrosu:

Genel Sanat Yönetmeni  : Yrd. Doç. Dr. Erbil Göktaş

Sanat Danışmanı    : Doç. Dr. Sema Göktaş

Tiyatro Müdürü    : İhsan Ata

Sahne Direktörü ve Koordinatör : A. Emrah Özdilek

Basın ve Halkla İlişkiler  Müdürü : Yetkin Yüksel

Repertuar Kurulu    : Yrd. Doç. Dr. Erbil Göktaş,

Doç. Dr. Sema Göktaş

Yrd. Doç. Dr. Gülayşe Temeltaş

Dr. Okday Korunan

Ögr. Gör. Alpay Ekler

 

Kadrolu çalışma prensibi ile, oyuncu rejisör ve teknik ekip kadrosunu oluşturan İstanbul Yeni Tiyatro, repertuar kurulunun ön gördüğü projelerde misafir oyuncu ve rejisör talepleri ile, prodüksiyon tiyatrosu olarak da oyunlarını sahneleyecektir.

‘’ Sadece Yerli Tiyatro ‘’ Sloganı ile yerli tiyatro eserlerinin sahneye taşınmasını öncelikli olarak hedefleyen İstanbul Yeni Tiyatro, Türk yazarlarının hak ettiği değeri görmesini, yeni oyun yazarlarının yetişmesini ve Türk tiyatrosuna kazandırılmasını hedeflemektedir.

Sadece Yerli Tiyatro!
Sloganımız anlatıyor aslında içimizde yatan tiyatro idealimizi. Bu ideal uğruna başlıyoruz, Akademik eğitimimiz ve yaşamdan aldığımız birikimimizle, özel tiyatro serüvenimize.

Derdimiz anlatmak, insanı insana anlatmak, insanı insana anlatan insan olmak, insanca kalmak ve var olmak. Varoluşumuzun temelinde yatan insanı sorgulamak  ve var olması gereken değerleri ortaya koymak.  
Dünyanın bir oyun sahnesi olduğunu kitaplardan değil yaşayarak öğrenenlerden olduk biz. Anlatabilmek için hep anlayan olduk biz. Yeni bir dünya kuramayız belki ama ait olduğumuz dünya düzeninde yeni ufuklar açabilecek olmanın bilinci ile ilerleyeceğiz…  

İstanbul Yeni Tiyatro

Sahne Direktörlüğü

 

 

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.