24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Koü Gsf Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı 2. Sınıf Öğrencisi Oğuzhan Kaya’ya Elıa’dan (Avrupa Sanat Okulları Birliği) Ödül!
Koü Gsf Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı 2. Sınıf Öğrencisi Oğuzhan Kaya’ya Elıa’dan (Avrupa Sanat Okulları Birliği) Ödül!

Koü Gsf Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı 2. Sınıf Öğrencisi Oğuzhan Kaya’ya Elıa’dan (Avrupa Sanat Okulları Birliği) Ödül!

Oğuzhan Kaya, projesini tamamlamak üzere 5000 avroluk bursla ödüllendirildi ve 12 – 24 Ekim 2009’da seçilen projelerin ilk kez gösterileceği Berlin’deki PRIX EUROPA festivaline davet edildi.

Yarışmanın bu yılki teması “Çok dillilik” olarak belirlenmişti ve başvuranlardan istenenler şunlardı: Ayrıntılı bir senaryo, storyboard, çekilecek filmin süresi (1 ya da 3 dakikalık), filmin kısa hikayesi, katılımcının daha önce çektiği veya hazırladığı 2 dakikalık bir video, katılımcının özgeçmişi ve ayrıntılı bir çekim bütçesi.

Bir aylık titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkan “Worldomino” projesinin sanat yönetmenliğini ise yine Sahne Sanatları Bölümü Sahne Tasarımı Anasanat Dalı 3. sınıf öğrencisi Nergis Gündoğdu üstlendi.

Gönderilen projeler, profesyonellerden oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirildi ve bu yarışmanın tarihinde ilk kez Türkiye’den bir proje çekilmeye değer bulundu.

Oğuzhan Kaya’nın projesiyle birlikte 12 farklı ülkeden toplam 15 projenin çekim desteğiyle ödüllendirildiği yarışmada seçilen projelerin gönderildiği ülkeler şöyle:

Avusturya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, Litvanya, Macaristan, Portekiz, Slovakya, Türkiye


Worldomino
’nun çekimlerine Haziran – Temmuz ayında başlanacak ve film 7 Eylül’e kadar tamamlanarak ELIA komisyonuna teslim edilecek. Filmde yalnızca 4 kişi dışında tüm çalışanlar ve oyuncular Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümünden olacak.

Bu başarıya imza atan Dramatik Yazarlık öğrencisi Oğuzhan Kaya, daha önce de uluslararası bir çok festivale katılmış ve yurtiçinde çektiği kısa filmlerle de çeşitli ödüller almıştır.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.