24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Tiyatro Gazetesi’nin 32. Sayısı Çıktı
Tiyatro Gazetesi’nin 32. Sayısı Çıktı

Tiyatro Gazetesi’nin 32. Sayısı Çıktı

Tiyatro Gazetesi 32. sayısı köşe yazarları, birçok oyun ve festival haberi ve çeşitli konularda yapılan röportajlarla 1 Kasım 2013’te okuyucularıyla buluştu.
Nazif Uslu yönetimindeki Tiyatro Gazetesi’nde,  Tamer Levent’in “Tiyatro Festivalleri Önemli”, Nazif Uslu’nun “Ah Be Haşmet Abi! Ağaçlar Ayakta Ölür”, Yaşam Kaya’nın “Bu Komedide Kadınların Kalbine yolculuk Yapacaksınız! ”, Erhan Özçelik’in “Haşmet Abiiii”, Ceren Olpak’ın “Hodbinlikleriniz Palavradır!”, Prof.Dr Semih Çelenk’in “Repertuvar Meselesi”, Halit Karaata’nın “Önemli Şahsiyetler Gelecek Mi?” başlıklı köşe yazıları yer aldı.
Köşe yazılarının yanı sıra birçok röportaj yapıldı. Bu röportajlar şunlar; Nazif Uslu ve Raci Yılmaz’ın Kocaeli Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ile yaptığı “Tiyatro Bir Coşkudur,Tiyatro Barıştır,Tiyatro Bayramdır,Tiyatro Yaşama Kültürüdür” adlı röportajı, Tuğba İlmaz’ın Haşmet Zeybek’i kaybedişimizin ardından yapılan cenaze töreninde tiyatro emektarları ile yaptığı “Safını Emekten Yana Belirleyen Bir Çizgiyle İlerlemeye Koyulan Haşmet Zeybek’a Veda” adlı röportajı , Faik Ertener’in mim sanatçısı Levent Beşkardeş ile yaptığı “Dünyaca Tanınmış,İşitmeyen Ve Duymayan Mim Sanatçısı İstanbul’da” adlı röportajı, Buket Akkaya’nın Hale Eren ile yaptığı “Yılların Eskitemediği Sahne Ve Kostüm Tasarımcısı Hale Eren” adlı röportajı yer alıyor.

‘’Küçük Harfler Büyük Düşler’’ İstanbul Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivaline  Çin’den  katılan ‘Naning Theatre Academy’ sinin,  Festival Komitesine yazdığı ibret verici  mektubu   Çince ve Türkçe  okuyabilirsiniz.
Ayrıca Nurhan Uslu’nun Küçük Harfler Büyük Düşler Festivali’ne katılan Buket Akkaya ile çocuk tiyatrosuna ilişkin gerçekleştirilen şöyleşiyi “Çocuk Tiyatrosuna Genel Bir Bakış” başlığıyla kaleme almasını,  Şirin İnci’nin “Dönsün Dünya Yemi Parayla” başlıklı oyun eleştirisini, Mehmet Koçak’ın Mersin ilinden derlediği oyun haberlerini,  Hayati Özen’in “Tohum Ve Toprak” adlı oyun eleştirisini ve birçok oyun ve festival haberini okuyucularıyla buluşturdu.

Tiyatro Gazetesi   her sayı daha da güçle nerek yayınını sürdürüyor.  İstanbul , Ankara Kitap evleri  ve Kitapsan dağıtım  merkezlerinde  satışı sunulmasının yanı sıra, Temsilcilikleriyle de okuyucusuyla buluşan  Tiyatro Gazetesi, Yeni  temsilcilikler oluşturmak içinde çalışmalarını sürdürüyor.

‘Nerede bir tiyatro varsa Tiyatro Gazetesi oradadır’ şiarıyla yayın hayatını sürdüren gazetemiz, yeni temsilciliklere ihtiyaç hissetmektedir.  Bulundu il de gazetemizin temsilciliğini yapmak isteyenler. [email protected],  0212-6218187’den iletişime geçebilirler.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.