24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Tiyatro Keyfi’nin yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali”
Tiyatro Keyfi’nin yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali”

Tiyatro Keyfi’nin yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali”

2013’te uluslararası bir kuruluş olan Emma Art Limited’in bir markası olarak Kemal Başar’ın sanat yönetmenliğinde kurulan ve ilk eseri Rain Man’le oldukça ilgi gören, 2 sezonda kayda değer başarılara ulaşan Tiyatro Keyfi 3. sezonuna 18 Eylül’de yeni evi Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de giriyor.

Topluluğun yeni eseri “Cahide Sonku Müzikali” 1 Ekim’de Borusan Oto Dolmabahçe’de prömiyer yapıyor. Gökhan Erarslan’ın yazdığı müzikalin reji ve dramaturjisi Kemal Başar’a ait. Müzik Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı ve çevre düzeni Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı Canan Göknil. Cahide Sonku’ya sahnede Nilüfer Açıkalın hayat veriyor. Eserde Erhan Yazıcıoğlu, Hakkı Ergök ve Neslihan Yeldan da sesleriyle yer alıyor.

Kahkaha garantili, ödüllü komedi “Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış”, 3. sezonuna 18 Eylülde başlıyor. Long, Singer ve Winfield’in yazdığı, İngiltere’de West End’de 10 sezon kapalı gişe sergilenmiş oyunu dilimize Leyla Özgüler Kalender çevirdi, reji ve dramaturjisini Kemal Başar yaptı. Koreografi Alpaslan Karaduman, kostüm tasarımı ise Berna Yavuz imzasını taşıyor. Kemal Erdurak, Kerem Muslugil ve Mesut Yılmaz oynuyorlar.

Emrah Serbes’in sarsıcı öykülerinden “Öykülerden Oyunlar”ın sinema teknolojisinin olanaklarından da faydalarak yapılan rejisi ise Tayfun Dinçer’e ait. Savaş Başar’ın anısına sahneye konan eserin ışık tasarımını Yüksel Aymaz, müziği Orhan Enes Kuzu yaptı. Post production’ını VSG’nin üstlendiği eserde Hakkı Ergök ve Kemal Başar rol alıyor. 22 Eylülden itibaren…

Provaları ve prömiyerini Romanya’da yaptığımız yetişkinlere kukla Romeo ve Juliet ise ülkenin bu formattaki ilk Shakespeare eseri özelliğini taşıyor. Dünyaca ünlü MC Ranin’in yönettiği oyunun kukla tasarımı Valentin Codoiu’ya, müzikleri Can Atilla’ya ait. Cansu Ersoy, Dilhan Aras ve Gülru Sinem Akkaya oynuyor. Kasım ayından itibaren…

 

Eserlerin biletleri ve oyun programı için: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/104235310/TURKIYE/tr

 

Rezervasyon ve toplu satış için: [email protected]tr  ve 0538 2722379

 

TİYATRO KEYFİ’NİN İLKELERİ
* Metin ya da yönetmen yerli de yabancı da olsa Tiyatro Keyfi’nin eserlerinde minimalist, geleneksel tiyatromuzdan yola çıkan, ancak çağdaş sahnelemeler yapılır.
* Sezonun repertuarı 1 yıl öncesinden bellidir. Repertuarımızdaki çağdaş eserler ülkede ilk kez sergilenecek ya da dünya prömiyeri yapacak olan metinlerden seçilir; klasik metinlerin ise ülkede az rastlanan bir stille sahnelenmesine dikkat edilir.
* Tiyatro bedava ya da ucuz yapılan bir sanat olmadığından davetli sayısı çok sınırlı tutulur. Eserlerimiz özel davetliler, çalışanlarımız ve aileleri dışında tiyatrocular, jüri üyeleri, eleştirmenler dahil herkese ücretlidir. Ancak boş kalan yerler öğrenci ve gençlere ücretsiz verilir.
* Tiyatro Keyfi tiyatronun evrensel kurallarına uymaya özen gösterir.
* Uluslararası ilişkilere önem verilir. Tiyatro Keyfi bir Avrupa tiyatrosu olmak için çalışır.

 

Borusan Oto Dolmabahçe Sahne

2012 yılı başında BMW, MINI ve Land Rover gibi markaların satış noktası olarak faaliyete başlayan Borusan Oto Dolmabahçe, Kasım 2013’te eşsiz konumu ve tüm yıla yayılan ajandasıyla, yeni bir kültür-sanat merkezi olmaya aday Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’yi bünyesine kattı. Tiyatro oyunlarıyla başlayan ve aynı zamanda farklı sanat etkinliklerinin de gerçekleştiği “Sahne”, iş dünyasından birçok kişiyi bir araya getiren toplantı, davet ve konferanslara da ev sahipliği yapıyor. (Daha fazla bilgi için: [email protected]com)

 

Eylül – Ekim programı:

SHAKESPEARE’İN BÜTÜN ESERLERİ (Hafif Kısaltılmış)
18, 29 Eylül, 8, 15, 22, 29 Ekim, saat 20:30
Borusan Oto Dolmabahçe Sahne
(29 Ekim biletleri tükenmiştir)

ÖYKÜLERDEN OYUNLAR
22 Eylül, 20 Ekim saat 20:30
Borusan Oto Dolmabahçe Sahne

CAHİDE SONKU MÜZİKALİ
1, 2, 9, 13, 30 Ekim, saat 20:30
Borusan Oto Dolmabahçe Sahne

(30 Ekim biletleri tükenmiştir)

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.