24 Mayıs 2022, Salı
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Tiyatrom’dan Cuma Bonukara Ve Kamuoyuna Açıklama

Tiyatrom’dan Cuma Bonukara Ve Kamuoyuna Açıklama

Bu iddiaların asılsızlığı konusunda ilk muhatap iddiada bulunan topluluk ya da kişiler, bu iddiaları yazıya döken Nedim Saban ve bu iddiaların yer aldığı söyleşiye yer veren Milliyet Sanat dergisidir. Tiyatrom, bize iletilmiş olan“haberin haberine” yer vermiştir.

Bizde de bu iddialar değil, iddiaların yer aldığı söyleşinin haberi yer almıştır. Bir büyük medya grubunun, Ulusal basının dergisinde yayınlanmış bir haberi (ya da söyleşiyi) yeniden sorgulama, doğrulatma gereği duymadan yayınlanmış bir haberin haberini yaptık, ki bu haber tarafımızdan kaleme alınmamış, bize Nedim Saban tarafından iletilen bir haber/tanıtım metnidir.

Cuma Boynukara’nın öncelikle bu iddiaları ortaya atan kişi veya kişilerle, sonra bunu ulusal medyaya taşıyan kişi ve yayınla ilgili bir girişimde bulunmasının doğru olacağı kuşkusuzdur. Cuma Boynukara’nın açıklaması İddiayı, iddiayı yayınlayanı atlayıp haberin haberini yapan yayınları öne çıkarmayı tercih eden bir görüntü vermektedir.

Dolaysıyla da öncelikli muhatapların  yukarıda sıraladığımız kişiler olduğunu düşünmekle birlikte haberin haberini, ya da bu iddiaların yer aldığı söyleşinin haberini yaparak dolaylı da olsa bir mağduriyete yol açtıksa, öncelikle Sayın Cuma Boynukara olmak üzere mağdurlardan özür diler ve gereken düzeltmeyi de elbette hiç ikirciklenmeden gereğince yaparız.

Tiyatrom.com

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.