23 Mayıs 2022, Pazartesi
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Tiyatronun unutulmaz ismi Nejat Uygur, doğum gününde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde anılıyor …
Tiyatronun unutulmaz ismi Nejat Uygur, doğum gününde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde anılıyor …

Tiyatronun unutulmaz ismi Nejat Uygur, doğum gününde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde anılıyor …

Tiyatronun unutulmaz ismi Nejat Uygur, doğum gününde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde anılıyor. Usta sanatçının oğulları Süheyl ve Behzat Uygur tarafından sahnelenen Markopaşa Müzikali, 9 Ağustos’ta Nejat Uygur için perde açacak.

Uzun yıllar, Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından başarıyla sahnelenen Markopaşa isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Geleneksel Türk tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olan oyun, Nejat Uygur’un doğum gününde, 9 Ağustos’ta saat 21:00’da, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Bu vesileyle Nejat Uygur’u bir kez daha anmak istediklerini söyleyen Behzat Uygur, 9 Ağustos gecesi tüm alkışların büyük sanatçı için olacağını ve sanat severleri oyuna beklediklerini dile getiriyor.

 

Kahkaha garantili müzikal…

Franz Von Schönthan ve Gustav Kadelburg tarafından yazılan Markopaşa Müzikali, Nejat Uygur tarafından Türkçeye ve geleneksel Türk tiyatrosuna uyarlandı. Oyun, 15 farklı şarkıyla ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadında seyirciye sunuluyor. Oyunda Süheyl ve Behzat Uygur, Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Önder Keskin, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz rol alıyor. Müzikalin kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç’a, besteleri Afife Jale Ödülü’ne sahip Serpil Günseli’ye, şarkı sözleri, dekor tasarımı ve yönetmenliği Uğur Babürhan’a ait.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.