23 Mayıs 2022, Pazartesi
SON HABERLER
Buradasınız: Anasayfa / Haberler / Zeynep Özyağcılar Ve Aydın Şentürk’ün “Uçlar”Daki Adalet Arayışı!
Zeynep Özyağcılar Ve Aydın Şentürk’ün “Uçlar”Daki  Adalet Arayışı!

Zeynep Özyağcılar Ve Aydın Şentürk’ün “Uçlar”Daki Adalet Arayışı!

Her gün, herkesin, gördüğü, duyduğu, okuduğu belki şahit olduğu belki yaşayıp itiraf edemediği kadına şiddeti ve sözlü/fiziksel tacizin yarattığı hezeyanı gözler önüne seren, hayal bile edemediğimiz ya da kolaya kaçıp görmek istemediğimiz gerçeklerle yüzleştiren “Uçlar”; 16 Aralık 2014, Salı akşamı saat 20:30’da, Akatlar Kültür Merkezi’nde, 27 Aralık 2014, Cumartesi akşamı saat 20:30’da KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde.

Bir gün, evine giren yabancı bir erkeğin, önce sözlü sonra fiziksel şiddetine maruz kalan kadının hikayesinin anlatıldığı “Uçlar”da; kadın, erkeği etkisiz hale getirmeyi başarır ve bir anda kurban(!) rolü karşı tarafa geçer. Kadının kız arkadaşları eve geldiğinde ise, tecavüzcüsüne işkence yapan bir kadınla karşılaşırlar. O andan sonra herkes için, kendisiyle ve karşısındakiyle bir hesaplaşma başlar. Toplumda yer etmiş ön yargılar ve öğrenilmiş çaresizlikler midir kadını kurban yapan? Yoksa…

18 yaş sınırı olan ve tiyatro seyircisini her saniyesinde gerçeklerle yüzleştiren oyunun yönetmenliğini Yıldırım Fikret Urağ üstleniyor. Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk’ün yanı sıra Bahar Çebi ve Simge Defne’nin performansıyla göz doldurduğu oyunda; dekor tasarımı ise Barış Dinçel’e ait.

Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Uçlar”; 16 Aralık 2014, Salı akşamı saat 20:30’da, Akatlar Kültür Merkezi’nde, 27 Aralık 2014, Cumartesi akşamı saat 20:30’da, KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyuna ait biletler, gişeden ve Biletix’ten temin edilebilir.

Hakkında Yeni Tiyatro

Yoruma kapalı.